Bytový textil do domácnosti

0

Místo, kde se rodina schází v dnešní rychlé době už jen večer nebo při rodinných oslavách, je dům nebo byt. Místa, kde se má rodina a známí cítit příjemně, pohodlně a užívat si. Prostor, který má zrcadlit charakter rodiny, vytváří i bytový textil.

Kvalitní bydlení – s využitím bytového textilu znamená, že tento materiál, když si to ani neuvědomujeme, se nachází kolem nás v domácnosti všude. V ložnici je to hlavně ložní prádlo, jako povlečení, povlečení, prostěradla na postel, přehozy, matrace a jiné produkty.

Povlečení do ložnice tvoří pouze jednu část produktů, které používáme, tu druhou část tvoří kvalitní plachty na postel. Tyto ložní napínací plachty jsou vyrobeny z kvalitní jemné bavlny. Po celém obvodu plachty je všitá pevná guma, která umožní šikovné natažení na postel. Plachty se vyznačují prodyšností, trvalou pružností, stálostí střihu a barev. Na základě těchto vlastnosti netřeba je ani žehlit.

Výběr přikrývky je velmi důležitý faktor pro zajištění zdravého spánku. V dnešní době máme přikrývky tenčí i tlustší, mohli bychom říci, že jsou letní, zimní nebo celoroční. Toto rozdělení přikrývek má i dnes své opodstatnění, v letních vedrech bychom se mohli řádně zapotit a v zimě naopak budily bychom se na to, že je nám zima. Pro nerušený spánek si vyberme raději vyhovující přikrývka podle ročního období a teploty.

Nejstarší a nejznámější přírodní materiál na plnění přikrývek a polštářů je chmýří a peříčka. Kromě toho se používá ještě na jejich plnění hedvábí, vlna a bavlna. V minulosti se používaly polštáře plněné chmýří, protože se nejlépe zahřívaly. Nevýhodou však je, že se do chmýří dostanou roztoči a mohou vyvolat alergii u některých z nás. Ochrana proti roztočům spočívá v častějším praní nebo chemickém čištění.

Přikrývky s výplní umělých vláken mají výhřevnost jako přikrývky z peří, s tím rozdílem, že potřebují více plnícího materiálu, přikrývky jsou proto tlustší. To znamená, že mají slabší tepelně izolační vlastnosti. Dnes se stále častěji používají polyesterová dutá vlákna jako náplně, které jsou velmi hřejivé a zároveň působí antialergicky.

Kvalitní přikrývky a polštáře vyžadují obdobně kvalitní péči a ochranu, k čemuž nám slouží povlečení a povlečení vyrobené z kvalitních materiálů jako bavlna, vlna nebo bambusová textilie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..