Co je lepší – přelivový nebo skimmerový bazén?

0

Nemůžete se rozhodnout mezi skimmerým a přelivovým bazénem? Podívejme se na rozdíly u těchto bazénů, abyste mohli vybrat model podle vašich představ. Pokud si chcete vybrat perfektní bazén pro vaši zahradu, je důležité znát charakteristické rysy dostupných modelů. Základem, který je třeba vzít v úvahu, je rozdíl mezi skimmerovým bazénem a přelivovým bazénem.

Rozdíl mezi skimmerového a přelivovým bazénem

Rozdíl mezi skimmerovým a přelivovým bazénem je patrný již na první pohled. Skimmerové bazény mají ve zdi zabudovaný skimmer a přelivové bazény mají po obvodu žlábek s krycí mřížkou. Hladina vody v bazénu se skimmerem je asi o 12 cm nižší než stavební hrana bazénu. V přelivovém bazénu je voda až po jeho samý horní okraj (tzv. Napnutá hladina).

Skimmerový bazén

Do stěny bazénu jsou osazeny recirkulační trysky ABS v počtu odpovídajícím velikosti bazénu, skimmer a sací tryska umístěna těsně nad dnem. Do bazénu je možné dodat veškeré příslušenství od osvětlení, protiproudu až po masážní lavici Samozřejmostí je možnost dodání tepelného čerpadla, solného systému případně automatického dávkování pH a chlóru. Přístup do bazénu umožní nerezový žebřík nebo celoplastové schodiště.

Přelivový bazén

Přelivové bazény jsou tím nejmodernějším druhem v bazénovém světě. Odlišují se zejména tím, že jejich hladina vody sahá po samý okraj bazénu čímž umožňují dokonalou čistotu a estetickou dokonalost. Při koupání v takovém bazénu Vám opticky nepřekáží žádná hranice bazénu. Voda je při plavání odváděna automaticky přes žlab do akumulační nádoby odkud je nasávána cirkulačním čerpadlem a hnaná přes filtr zpět do bazénu.

Co má přelivový bazén navíc oproti skimmerovému?

Přelivový bazén ALBIXON má navíc po obvodu přepadové žlábky, krycí mřížky na žlábky, svodové potrubí do akumulační nádrže, samostatnou akumulační nádrž, technologické vybavení akumulační nádrže, nasávací trysku na bazénový vysavač. V přelivových bazénech se zpravidla používají podlahové trysky namísto stěnových.

Tip na závěr: Chcete-li, aby byl Váš nový bazén originálem, který jinde nenajdete. Společnost ALBIXON nabízí bazény vypláštené těžkou fólií, která Vám umožní navrhnout a vytvořit tvar bazénu jaký si přejete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..