DIY vánoční dekorace

0

Také patříte k lidem, kteří si stěžují, že se z Vánoc stává stále více jen komerční záležitost a pozbývají svého původního kouzla?

Což takhle vzít vše do svých rukou a sami přispět k nápravě? Prvním krokem může být DIY vánoční dekorace, kterou si vyrobíte úplně sami s minimálními náklady.

Vyrobte si originální vánoční věnec

Pamatujte přitom na to, že fantazii se meze nekladou! Ta se může uplatnit i při výrobě jednoho z hlavních symbolů Vánoc, jímž je vánoční věnec.

Investovat se na začátku vyplatí do drátěného nebo slaměného korpusu, aby bylo zaručené, že věnec bude skutečně věncem. K němu se pak za pomoci provázku nebo drátu přiváže chvojí nebo mech.

Je jen na vás, jestli na něj pak nalepíte stuhy, zvonečky, dárky nebo Santu i se soby!

Sklenice od kompotu se může proměnit v půvabnou vánoční lucerničku

Originálním prvkem DIY vánoční dekorace, který upoutá bez výjimky všechny vaše návštěvy, může být vánoční lucerna ze sklenice od kompotu nebo objemnější lucerna na svíčky, která už ale potřebuje šikovné ruce řemeslníka.

Sklenici od kompotu najde doma úplně každý, dále stačí papírová šablona nebo ubrousek. Na lucerničce může být zasněžené vánoční město, sněhové vločky i jakékoli jiné motivy, jež navodí vánoční náladu.

TIP: Podívejte se na náš článek o podzimní dekoraci a posbírejte inspiraci na další podzim!

Oblečte do slavnostního i vaše židle!

S Vánocemi mají děti spojený především vánoční stromeček, dospělí pak pravděpodobně i sváteční tabuli.

Všimli jste si někdy toho, že židle bývají při sváteční výzdobě poněkud opomíjeny? Přitom není nic jednoduššího než obléknout jejich opěradla do originálních santovských oblečků a na nohy jim nasadit skřítkovské punčošky. Děti budou z této inovace u vytržení a od štědrovečerní večeře vám určitě utíkat nebudou!

Vánoční svátky nemusí být nutně spojeny jen s astronomickými výdaji peněz, shonem a komercionalizací. K tomu, abyste si je užili postaru a levněji, může přispět právě DIY vánoční dekorace, jež vám současně přinese obdiv překvapených hostů!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..