Hliníková okna: přežitek, nebo nový trend?

0

Historie hliníkových oken sahá až do poloviny minulého století. Díky nízké ceně, vysoké pevnosti a velmi dobré odolnosti se brzy těšila mimořádné oblibě. Ovšem s příchodem plastových oken vyznačujících se dobrými tepelně izolačními vlastnostmi a ještě nižší cenou upadla hliníková okna poněkud do zapomnění.

Časy se však mění…

Dobrou zprávou však je, že hliníková okna vyrobená moderními technologickými postupy se opět dostávají do povědomí. Vděčí za to mnoha výhodám, které elegantní hliníková okna nabízí. Jaké výhody to jsou a proč by hliníková okna neměla zůstávat stranou pozornosti architektů a stavitelů?

Důvody PRO pořízení hliníkových oken

V první řadě lze hliníková okna využít i v případě nestandardních řešení, neboť hliníkové rámy lze zkonstruovat i ve větších rozměrech, než je tomu v případě plastových a dřevěných oken. S tím souvisí také jejich odolnost, pevnost a tvarová stálost po usazení do konstrukce. Další výhodou představuje dlouhá životnost, která většinou přesahuje životnost plastových oken. Nenáročná je rovněž údržba hliníkových oken. Vyhledávaná jsou také pro široké možnosti úpravy povrchu (práškové lakování, laminování, barevné tónování), jejichž výsledkem jsou rozmanité barevné odstíny dokonale korespondující s celkovým architektonickým pojetím.

Důvody PROTI pořízení hliníkových oken

Nejprve je nutno podotknout, že hliníková okna nepatří mezi nejlevnější řešení, což je dáno zejména náročnějším energetickým a technologickým procesem. Hliníková okna se rovněž mohou vyznačovat horšími tepelně izolačními vlastnostmi, ale v tomto ohledu se mezi sebou jednotlivé profily mohou značně lišit.

Zajímají vás hliníková okna Vsetín – prodej? Na internetové adrese http://www.triogas.cz/plastova-okna se dozvíte všechny potřebné informace o možnostech, které skýtají moderní hliníková okna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..