Online magazín o bydlení a interiéru domova

Hodně vydrží a vypadá dobře: Taková je vinylová plovoucí podlaha

0

Podlaha je duší domova, a proto byste si měli pořídit takovou, která vám bude dělat radost doslova na každém kroku. Jenomže vybrat si z bohaté nabídky materiálů není zrovna jednoduché. Měli byste vsadit na klasiku v podobě dřeva, cenově dostupný laminát, nebo snad něco úplně jiného?

Pokud vám jde o snadnou pokládku, jednoduchou údržbu, nadstandardní odolnost a velmi pěkný vzhled, bude se vám líbit vinyl. Popularita tohoto materiálu v posledních letech strmě stoupá a v domácnostech se objevuje stále častěji.

Moderní vinyl předčí vaše očekávání

V prvé řadě odhoďte předsudky. Možná si pamatujete na krytiny z polyvinylchloridu, které byly nedílnou součástí bytů v panelových domech. Nebyl na ně pěkný pohled a celkový dojem kazily především široké svary. Jenomže moderní vinylové podlahy jsou o kus dál. Můžete si vybrat mezi rolí a lamelami z tvrzeného vinylu – to vše je k mání v širokém spektru dekorů dle posledních trendů. V praxi mohou vinylové plovoucí podlahy imitovat kámen, korek, dlažbu a další typy povrchů.

Vinylová podlaha v kuchyni

Moderní PVC – vinyl – je odolný vůči vodě i oděru. Ve srovnání s laminátem je pocitově teplejší. K dalším výhodám kvalitní vinylové podlahy patří rozměrová stálost, dobrá pružnost, tvrdost a oproti podlaze z masivu žádné sesychání. Materiál je jako stvořený do míst, kde na podlahu sem tam něco spadne – třeba do kuchyně či do dětského pokoje.

Realizaci zvládnete vlastními silami

Pokládka plovoucích podlah z vinylu je poměrně nenáročná, a to jak technicky, tak i časově. Samozřejmě za předpokladu, že dodržíte doporučený postup a nezapomenete na „detaily“ – například v podobě několikamilimetrové dilatační spáry u stěn.

Vinylová podlaha

Na kvalitní vinylové krytině nevýhody nenajdete. Snad jen vyšší cenu, se kterou se zkrátka musí počítat. Stylový design, nízká rozpínavost a odolnost zkrátka něco stojí.

Hodně vydrží a vypadá dobře: Taková je vinylová plovoucí podlaha
5 (100%) 1 vote[s]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..