Online magazín o bydlení a interiéru domova

Jak izolovat plochou střechu?

0

Ploché střechy je možné najít především na průmyslových a panelových budovách. Výjimkou však dnes nejsou ani některé rodinné domky, kde se je možné setkat s tímto typem zastřešení.

I pro ploché střechy platí, že kvalitně provedený plášť s dobře provedenou tepelnou izolací má schopnost ušetřit značné prostředky za energie na vytápění.

Kdy přistoupit k rekonstrukci střechy?

Důvody k rekonstrukci ploché střechy

Ploché střechy je třeba rekonstruovat v případě, kdy je u nich shledáno narušení celistvosti pláště či izolace střechy. Dalším důvodem k rekonstrukci je špatné kotvení střechy. Samozřejmě také koroze a degradace pláště nebo klempířských prvků by měla být důvodem k hledání společnosti, která bude střechu rekonstruovat.

V dnešní době není výrazným problémem takovou společnost sehnat, stačí se jen chvíli brouzdat na internetu a narazíte na prověřené společnosti typu jindřichohradecké EKISYS.

Ploché střechy na panelových domech umí ze života udělat peklo na zemi

Ploché střechy starších budov často trpí na špatnou tepelnou izolaci z té příčiny, že u nich nebyla dodržena správná skladba konkrétních vrstev. Tyto střechy proto nejsou schopné odpovídajícím způsobem reagovat na změny počasí. To se bohužel projevuje celoročně.

V průběhu zimy a topné sezony je u nich možné zaregistrovat značné úniky tepla. Oproti tomu v letních měsících dochází k jeho kumulaci, takže v obytných částech domu se často nedá vydržet.

Kdo by ostatně nevěděl, jaký je život v typickém českém paneláku z časů socialistického realismu?

Kontrolujte průběžně izolaci své střechy

Izolace střech by se tedy rozhodně neměla podceňovat, přičemž by se k ní nemělo přistupovat až v okamžiku, kdy dojde k zatékání do samotného střešního souvrství.

Platí tu přímá úměra, že čím dříve k rekonstrukci střechy přistoupíte, tím nižší budou náklady.

Jak izolovat plochou střechu?
Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.