Online magazín o bydlení a interiéru domova

Jak správně vybrat interiérové dveře

0

Dveře tvoří součást nábytku v interiéru. Jsou naším každodenním společníkem. Spolehlivě nám slouží, chrání nás před průvanem a poskytují soukromí.

Dveře jsou důležitým prvkem interiéru a patří k produktům, které kupujeme na delší dobu. Vhodné je porovnat zvolenou barvu a strukturu s dalším vybavením interiéru, aby vše spolu ladilo. V dnešní době existuje množství výrobců a alternativ. Jednou z nich je i česká rodinná firma DŘEVOŠKRT, která je schopna nejen dodat kvalitní interiérové dveře, ale je i namontovat. V jejich sortimentu najdete nejen stylové dveře od českých, německých, rakouských výrobců, ale i veškeré dveřní kování.

Rozměry interiérových dveří a směr otevírání

Standardní rozměry stavebních otvorů, do kterých se osazují interiérové dveře, mají šířku 70/80/90 cm a na výšku většinou 202 cm. Dveře pak mají šířku o 10 cm menší a výšku o 5 cm menší. A zda potřebujete levé nebo pravé dveře, zjistíte jednoduše. Postavte se před pomyslné dveře a představte si, že je otevíráte směrem k sobě. Pokud je přirozeně otevřete levou rukou, jsou levé, pokud pravou rukou, jsou pravé.

Typ interiérových dveří a provedení

Kromě dveří s běžným způsobem otevírání existují také posuvné interiérové dveře, které se mohou posouvat před stěnu nebo do stavebního pouzdra. Také si můžete vybrat skládací lamelové nebo kyvné (lítačky). Dveře mohou být plné nebo se skleněnou výplní, mohou mít různé dekorace, výřezy, lišty a podobně. Interiérové dveře by měly esteticky ladit s domácností a záleží na tom, jaké barvy a linie se nacházejí v domácnosti (podlahy, stěny, nábytek). Důležité je ale zmínit, že k celkovému dojmu pomáhá i výběr správné zárubně, povrchové úpravy dveří a kování, které umí firma DŘEVOŠKRT také zabezpečit podle vašich požadavků.

Vnitřní výplň a povrchová úprava dveří

Nejlevnější interiérové dveře jsou vyplněny obvykle papírovou voštinou. Nevynikají tlumením hluku, jsou lehčí a méně odolné vůči poškození nárazem. Interiérové dveře mohou být také vyplněny polystyrenem nebo dřevotřískovou deskou. K odolnějším dveřím patří výplň ze smrkové laťovky nebo tzv. MDF desek. K nejkvalitnějším a finančně nejnáročnějším patří interiérové dveře z masivu. Nedoporučujeme však jejich umístění například v koupelnách, kde působením vysoké vlhkosti může nastat jejich deformace.

V případě dotazů ohledně dřeva se klidně obraťte na odborníky z firmy DŘEVOŠKRT, která vznikla v roce 1993 jako rodinné truhlářství zabývající se zakázkovou atypickou výrobou nábytku a má s dřevem bohaté zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..