Jak vybrat venkovní vánoční osvětlení?

0

Slunné a dlouhé léto je pomalu minulostí, ale čas letí dál jako zběsilý.

Ačkoli se to při pohledu z okna nezdá, je na místě začít přemýšlet i o takových věcech, jaké letos zvolíte venkovní vánoční osvětlení, které potěší a příjemně naladí všechny kolemjdoucí. Při jeho výběru se je možné řídit podle následujících pravidel.

Při výběru venkovního vánočního osvětlení je na prvním místě bezpečnost!

Především je nutné vždy dodržovat zásady bezpečnosti! Venkovní vánoční osvětlení totiž dokáže nejen udělat radost, ale v případě pochybě umí natropit i pěknou škodu. Nikdy proto nekupujte vánoční osvětlení na tržnici, ale vždy se přesvědčte o tom, že vyhovuje bezpečnostním normám platným u nás a v Evropské unii.

Stejně tak nenechávejte svítit venkovní vánoční osvětlení v čase, kdy nejste doma. Pokud by totiž došlo k nějaké nešťastné události, nemohli byste včas zasáhnout.

Interiérový řetěz pak nikdy neužívejte na venkovní výzdobu, protože nevíte, jak moc je odolný proti rozmarům počasí. O úraz elektrickým proudem nebo poškození elektroinstalace jistě nikdo nestojí!

Na balkonech se lze setkat nejen s vánočními řetězy, ale i krápníky nebo závěsy

Mezi populární venkovní vánoční osvětlení ale světelné řetězy jistě patří. Setkat se je s nimi možné především na oknech, římsách nebo balkonech, kde jsou schopny pomoci vytvořit tu pravou vánoční atmosféru.

Jiný typ oblíbeného venkovního vánočního osvětlení představují rampouchy a krápníky, jež fungují na principu světelných řetězů. Z nosného kabelu tu jen odbočují kabely s konkrétními světly.

Na římsách, stěnách a balkonech se je možné střetnout i se světelným deštěm a závěsy, které vytváří souvislou osvětlenou plochu.

Pravá vánoční výzdoba splní svůj účel pouze za toho předpokladu, že nebude kupována jen kvůli výslednému dojmu, ale bude se především líbit jejím majitelům. Na to je třeba při jejím výběru pamatovat v první řadě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..