Jaký komín chcete na střechu?

0

Je to komín, jenž do značné míry utváří nejen konečnou podobu střechy, ale i celého domu. Jeho realizaci se přitom rozhodně doporučuje věnovat odpovídající pozornost již z toho důvodu, že by měl spolehlivě bránit nebezpečí požáru. Komíny dnes zákazníky osloví svými technickými parametry a kvalitou, ale i nekomplikovanou výstavbou a poutavým designem.

Moderní variantu k cihelným představují nerezové komíny

Značné popularitě se v současnosti těší nejen cihelné, ale rovněž nerezové komíny. Ty se vyrábějí v třívrstvém i jednovrstvém provedení a představují moderní variantu odkouření pro veškeré typy spotřebičů. Předností nerezových komínů je skutečnost, že nepotřebují nosný základ, takže je lze kotvit ke zdi, k fasádě i jiné konstrukci.

Přednosti nerezového komína

Komín z nerezu nalezne zásluhou své lehkosti využití v podstatě všude. Je také imunní vůči tepelnému namáhání, takže se není nutné bát popraskání komínového tělesa kvůli dilataci. Nerez komíny jsou navíc jednoduše montovatelné.

Vložkování komínů

Vložkování komínů se doporučuje hlavně pro odkouření moderních spotřebičů na tuhá paliva, jako je uhlí nebo peletky. K tomu jsou ideální izostatické keramické komínové vložky, jež jsou schopné odolat působení agresivních kondenzátů, jež vznikají při odvodu spalin od kotlů s vysokou účinností a poměrně studenými spalinami.

Speciální vložkovací kleště usnadní práci

U prověřených výrobců je možné zakoupit také speciální vložkovací kleště, s nimiž není žádný problém spouštět izostatické hrdlové vložky do komínového tělesa, jež by mělo být pokud možno vyfrézováno či vyvrtáno na dostatečný průměr a bez úhybů, díky čemuž lze komín vložkovat pomocí pevných vložek.

S ohněm není rozhodně radno si zahrávat, proto by měly být komínové systémy zakupovány jen u prověřených společností, které se mohou prokázat pozitivními referencemi od svých zákazníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..