Online magazín o bydlení a interiéru domova

Jaký materiál použít při stavbě terasy?

0

Pokud jste již se svými známými probírali uvažovaný záměr budování terasy, jistě od některého zazněla otázka, zda přitom použijete WPC prkna.

Terasy z dřevoplastu je totiž možné hodnotit jako hit dnešní doby, protože mají vysokou životnost a také údržba podlah v exteriéru je jednodušší.

Jaké jsou ale třeba výhody dřevoplastu ve srovnání s dřevěnými terasami? Na následujících řádcích se dozvíte více.

WPC prkna zachovávají dobré vlastnosti dřeva a snaží se vystříhat těch špatných

WPC terasy jsou zhotovovány z prken vyrobených z dřevité moučky spojené s polymerem, a to v poměru 2:1 pro dřevitou moučku.

Tento materiál byl vyvinut ve snaze využít dobrých vlastností dřeva, ale současně odstranit i ty nežádoucí, jimiž dřevěné terasy trpí. Mezi ně se řadí hniloba, napadání hmyzem, rozličné povrchové nerovnosti, ale i náchylnost podléhat nepříznivým klimatickým podmínkám.

Dřevoplast má celou řadu předností

Terasová prkna z WPC mají celou řadu předností, k nimž lze kromě výše uvedených zařadit i barevnou stálost a životnost, jež může sahat až k 25 letům. Dřevoplast má i ty cenné vlastnosti, že se nekroutí a nevsakuje vodu.

WPC prkna disponují identickými vlastnostmi ve všech směrech na rozdíl od dřeva, jež má rozličné vlastnosti ve třech základních směrech. V dnešní době je možné pokládat takřka za samozřejmost, že WPC prkna jsou plně ekologická.

Na duše estétů působí kladně teakové terasy

WPC terasy ovšem rozhodně nepředstavují jediné možné řešení. Velmi kvalitními vlastnostmi se vyznačují i teakové terasy, když teakové dřevo bývá užíváno především z jávského a barmského teaku.

Předností teaku je pevnost a trvanlivost, ale rovněž stálost v proměnlivých atmosférických podmínkách. Každý jistě ocení i jeho dekorativní vzhled. Pro zachování původní barvy se doporučuje ošetřovat dřevo OSMO terasovými speciálními oleji.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..