Ložnice podle Feng Shui aneb jak ji zařídit

0

Ačkoliv dodržujete dostatečný spánek, stejně se ráno cítíte neodpočatí a unavení. Může být mnoho příčin proč tomu tak je, například špatně situovaná postel nebo jakýkoliv další prvek vaší ložnice zkrátka nemusí být tam, kam patří. Těmto problémům se můžete lehce vyhnout, pokud si zařídíte ložnici podle zásad Feng Shui.

Co to je Feng Shui?

Feng-šuej je čínské učení, které se zaobírá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Lépe řečeno snaží se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie.

Už tedy asi víte, proč byste měli věnovat více času zařízení a vybavení ložnice tak, aby v ní mohla proudit pozitivní energie čchi, která je nositelem životní síly. Feng Shui nám tak ve své podstatě ukazuje cestu harmonického soužití s okolím.

Zásady Feng Shui

Pro to, aby se nám v místnosti žilo podstatně lépe existuje několik zásad, kterých je třeba se držet. Pojďme si ty nejdůležitější zmínit a rozebrat.

Feng Shui Ložnice
Správné vzory místnosti

Rozmístění nábytku

Základním prvkem ložnice je především postel. Ta by měla být přístupná z obou stran a také dostatečně ukotvena (nejlépe ji přirazit čelem ke zdi). Po obou stranách umístěte noční stolky. Nad postel nic nezavěšujte, žádné dekorační předměty a podobné věci, prostor musí být zcela čistý.

Nebudeme zde rozebírat, že postel by měla dobře vypadat, ale i kvalitně obstát – je to základ Feng Shui. Pořiďte si postel z přírodních materiálů, kvalitní matraci, roštů včetně detailů jako prostěradlo z přírodních vláken.

A co obrazy?

Volte je svědomitě. Zkuste se zamyslet nad tím, co v životě si nejvíce přejete a nechte si to vměstnat do obrazu, je to ideální možnost jak si splnit své cíle a přání.

Další součást ložnice v poslední době bývá zrcadlo, které je ovšem ve Fung Shui nevhodné a proto ho z místnosti zcela vylučte. Vzbuzuje totiž pocit, že v místnosti je ještě další osoba, což značně ovlivňuje vaší koncentraci a odvádí pozornost.

Barvy

Barvy ložnice by měly být velmi jemné, spíše tlumené tóny, které budí dojem vzdušnosti a také dostatečného prostoru. Příkladem může být šedá, různé odstíny krémově béžové, světle modrá nebo zelená.

Důležité zásady

  • Odstraňte z ložnice veškeré rušivé elementy, jako je televize, počítač nebo nějaké cvičební náčiní. Tyto věci výrazně narušují energii v místnosti.
  • Eliminujte případně úplně odstraňte veškeré rostliny z místnosti. Přítomnost je možná pouze v případě, že vás obklopuje dostatečný prostor a máte možnost rostliny přemístit daleko od postele.
  • Ložnici mějte stále svěží vzduch. Pravidelně větrejte abyste udržovali čerstvý a okysličený vzduch.
  • Mějte všechny dveře (i od skříně či šuplíků uzavřené. Energie tak bude proudit jen v místnosti.

Dalším skvělým návodem, jak si ložnici podle Feng Shui zařídit naleznete zde. Podělte se s námi v komentářích o tom, jak se nyní cítíte ve své ložnici a zda jste zaznamenali nějaké výrazné změny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..