Online magazín o bydlení a interiéru domova

Měřiče tepla vás ochrání před nepříjemným překvapením

0

Pokouší se o vás srdeční příloha poté, kdy vám byly vyúčtovány energie? Možná je nejvyšší čas pořídit si kvalitní měřič tepla, který vám dovolí rozúčtovat náklady na vytápění podle vašich skutečných potřeb.

Jaké druhy měřičů tepla jsou na trhu a jaké jsou jejich přednosti?

Druhy měřičů tepla

Obecně se rozlišuje mezi třemi hlavními druhy měřičů tepla. Těmi jsou odpařovací indikátory, elektronické měřiče a digitální indikátory.

Odpařovací indikátory se vyznačují především tím, že jsou levné. Na druhou stranu nejsou tolik technologicky vyspělé a lze se s nimi setkat dokonce až s 30% odchylkou. Dalším negativem je i skutečnost, že zaznamenávají jistou spotřebu i v době, kdy není topná sezóna.

Elektronické měřiče tepla představují moderní možnost. Je ale třeba návštěva technika, který umí na indikátoru odečíst spotřebované teplo. Nejvíce peněz stojí pořízení digitálního indikátoru, jenž ale na oplátku vyniká velmi přesným měřením a dovoluje dálkový odečet.

Měřič tepla musí mít pod hrozbou pokuty každý

Od roku 2015 je měření tepla povinné ve všech domácnostech. Kvůli nesplnění povinností, jež určuje Zákon o hospodaření s energií, je dnes dokonce možné uložit majiteli budovy pokutu až do výše 200 000 Kč.

Pokutováni jsou i uživatelé nebo nájemníci bytů, kteří by nedovolili montáž přístroje na vnitřní tepelná zařízení, když výše pokuty může být až 50 000 Kč.

Měřiče tepla kupujte u prověřených společností

Při instalaci měřiče tepla se je vhodné obrátit na společnost, která vyniká kladnými referencemi. Takovou je mimo jiné INMES spol. s.r.o. Její předností je skutečnost, že měřič tepla odborně namontuje a současně vykonává i pravidelné kontroly.

Kromě měřičů tepla jsou v její nabídce i vodoměry, když uskutečňuje demontáže a montáže vodoměrů i výměnu a rekonstrukci rozvodů vody.

Měřiče tepla vás ochrání před nepříjemným překvapením
Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.