Nejlepší matrace neexistuje, i když některé se k tomu blíží

0

Internet je plný diskusí o tom, který druh matrace je ten ze všech nejlepší. Je pro všechny váhové kategorie, neškodí zádům, vydrží všechno a nejlépe se na ní spí. Na trhu je totiž nepřeberné množství druhů matrací nejrůznějšího typu, materiálu a konstrukce, které zajišťují rozdílné vlastnosti. Odborníci na zdravý spánek se ale shodují na tom, že žádná taková nejlepší matrace neexistuje. Na druhou stranu existuje jeden druh, který se dokonalosti až podezřele blíží.

Konstrukce a kvalita matrace závisí na její ceně. Pokud chcete nejlevnější dostupnou matraci, i tak sice dosáhnete na pohodlné spaní, ačkoliv nejspíš nebude trvat příliš dlouho, než matrace proleží nebo jinak poničí. Pokud chcete takový výrobek, který je dobrou investicí do budoucna, je dobré vybrat si některou z vyšších cenových kategorií. Všechny typy jsou k dostání v obou základních velikostních formátech, matrace 120×200 i matrace 160×200 centimetrů.

Poloha spánku, alergie nebo pocení

Nejlepší matrace na současném trhu jsou pěnové matrace. Ani ty ale nejsou jedna jako druhá a nabízejí řadu nejrůznějších variant podle specifických požadavků a vlastností konkrétního spáče. Některý spí raději na boku, a tak potřebuje matraci s tzv. zónami. Ta bude v oblasti pánve pevnější, protože zde je těžiště lidského těla, zatímco v oblasti ramen bude měkčí, takže se přizpůsobí spaní na boku a nebude docházet k otlakům či deformaci ramen během spánku.

Existují také pěnové matrace složené z vícero vrstev, v nichž jsou vytvořeny speciální ventilační drážky, které umožňují průchod vzduchu skrze matraci a tím jednak ochlazují ložnou plochu, takže se hodí pro ty, kteří se při spaní hodně potí, ale také zamezují tvorbě roztočů, což velmi ocení také alergici.

Paměťová pěna je Rolls Royce mezi matracemi

Nejlepší matrace na trhu jsou vyrobené z paměťové pěny. To je materiál, který působením tělesného tepla změkčí svou strukturu a přizpůsobí se tvarům těla i jakékoliv váze. Tam, kde je potřeba důlek, vytvoří se důlek, kde je zapotřebí opora, zůstane matrace pevná. Matrace z paměťové pěny je nejdražší na trhu, nicméně vydrží i více než deset let a navíc ji velmi ocení váš pohybový aparát. Z této matrace vás záda nikdy bolet nebudou a jako bonus navíc tento materiál nemají rádi roztoči, kteří se v ní proto nikdy neusadí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..