Online magazín o bydlení a interiéru domova

Pasivní rodinné domy jsou bydlením budoucnosti

0

Myslíte si, že rodinné domy, které oproti běžným dokážou uspořit až 90 % nákladů vydávaných za energie, jsou představou z oblasti sci-fi?

V tom případě byste se měli blíže seznámit s developerským projektem Zelený Zlonín, jehož zásluhou nedaleko Prahy vznikají pasivní rodinné domy, které se právě touto výhodou mohou pochlubit!

Pasivní rodinné domy jsou ideálním bydlením pro lidi se sklonem k alergiím

Pasivní rodinné domy ovšem nevynikají jen mimořádně nízkými náklady za energie, ale oblíbené jsou i u alergiků, protože interiér pasivního domu je možné hodnotit jako antialergenní prostředí.

V místnosti navíc nejsou de facto žádné teplotní rozdíly bez ohledu na to, jestli je zima nebo léto.

Technologie moderního domu vynikají pokrokovostí

Technologie pasivního domu jsou v mnoha ohledech jedinečné. Rekuperační jednotka garantuje nejlepší řízení větrání, teploty a chlazení v domě.

Originální je i hybridní fotovoltaická elektrárna a tepelné čerpadlo typu vzduch x voda, jež přispívá k maximální optimalizaci ohřevu vody. Samozřejmostí je inteligentní ovládání, díky němuž jsou všechny použité technologie dokonale synchronizovány.

Na stavbu pasivního rodinného domu je možné využít Novou zelenou úsporám

Případné zájemce o pasivní rodinné domy jistě zaujme informace, že v současné době je na ně možné využít finanční podporu Nová zelená úsporám, a to ve výši 450 000 Kč! Tato podpora smí být čerpána až po kolaudaci domu.

Pokud do projektu Zelený Zlonín seženete souseda do dvojdomku, můžete se těšit i na odměnu 50 000 Kč, kterou můžete využít třeba právě při oslavě společné kolaudace.

Každý, kdo si pořídí pasivní rodinný dům, se může těšit z toho, že je jeho nové bydlení ekonomické, ekologické, zdravé a v důsledku toho všeho samozřejmě i inteligentní. Přesně tak by bydlení moderní doby mělo vypadat!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..