Perské koberce vybírejte vskutku důkladně

0

Perské koberce se dnes objevují ve stále větším množství interiérů a jejich obliba nadále roste. Při bližším zkoumání by však bylo možné zjistit, že některé z údajných perských koberců jsou jen jejich bezcennými imitacemi, o čemž jejich majitelé často nic netuší, ačkoli je stály astronomické finanční prostředky!

Jakým způsobem poznáte opravdové perské koberce a na jaké prodejce se při jejich koupi bez obav obrátit?

Pravé perské koberce jsou ručně vázané

Pravé perské koberce vynikají svojí životností a kvalitou, přičemž některé stojí i statisíce. Je to pochopitelné, protože se jedná o ruční výrobu, která zabere i několik měsíců.

Strojově vyráběné levné imitace oproti tomu vysokou životností a kvalitou samozřejmě nedisponují.

Každý kupující by měl ve vlastním zájmu při koupi perského koberce vždy žádat certifikát pravosti země původu.

Jak poznat pravý perský koberec?

Existují však i další způsoby, jak si lze pravost perského koberce ověřit. Nefalšovaný by měl sestávat z vysokého množství asymetrických uzlíků. Udává se, že ideální hustota je 1000 a více uzlíků na 100 centimetrů čtverečních. Vrchní vzor u ručně vázaného koberce pak musí být viditelný i na jeho spodní straně.

Perský koberec není jen estetický doplněk interiéru, ale jedná se o skutečné umění. Proto je možné na základě vzorů, jež se na perských kobercích opakují, usuzovat na region, v němž daný koberec vznikl.

Při koupi perského koberce se svěřte jen do rukou prověřených prodejců

S uvážením toho, kolik prodejců s perskými koberci se na trhu pohybuje, je lepší obracet se pouze na ty prověřené, které se mohou pochlubit dostatečným množstvím kladných referencí.

Mezi ty bezpochyby patří http://www.buchara.cz/. V daném obchodě máte záruku, že každý nabízený koberec je ručně vyrobeným originálem, který může v případě vašeho zájmu zkrášlit váš interiér.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..