Porovnání dřevěných a laminátových podlah

0

Vybíráte podlahu a nemůžete se rozhodnout, jestli bude lepší dřevěná nebo laminátová? Každá má samozřejmě své výhody i dílčí nedostatky.

Další text by vám měl pomoci zorientovat se v tom, jaký typ podlahy je ideální právě pro vás.

Podlahy je nutné vybírat za zohlednění celé řady faktorů

Podlahy České Budějovice si jsou dobře vědomy, že v různých částech interiéru jsou podlahy podrobovány různé zátěži, čemuž by měla odpovídat i volba materiálu, z něhož jsou zhotoveny.

V potaz je pochopitelně nutné brát i barevné a materiálové zařízení místnosti, aby podlaha nepůsobila jako pověstná pěst na oko. Z toho důvodu designéři doporučují pro určitý typ prostoru jen konkrétní druh materiálu. K venkovskému stylu se údajně hodí jen dřevěné podlahy České Budějovice.

Údržba dřevěných a laminátových podlah je podobná – pozor na časté umývání!

Současně je nutné důkladně zvážit, kolik času chcete údržbě podlahy věnovat. Dřevěné podlahy sice vypadají velmi pěkně, počítají ale s pravidelnou údržbou, protože kamínky nebo písek mohou podlahu poškrabat, takže v případě, že budete péči o ně zanedbávat, bude brzy po parádě.

Zapomeňte přitom na časté umývání, základem je zametání a vysávání! Podobně je tomu i u laminátových podlah, kde by časté umývání mohlo zapříčinit zčernání i nabobtnání hran ve spojích.

Dřevěné podlahy nebo laminátové podlahy?

Laminátové podlahy České Budějovice se nejen udržují podobným způsobem jako dřevěné podlahy, ale jsou od nich takřka k nerozeznání.

Jejich největší předností je skutečnost, že jsou v porovnání s nimi mnohem méně finančně nákladné. Rychle se montují a vynikají vysokou tvrdostí a oděruvzdorností.

Na rozdíl od dřevěných podlah je ale není možné renovovat, z čehož plyne jejich nižší životnost. Jsou také hlučnější než dřevěné podlahy, což ve spojení s plovoucí podlahou jistě není ideální.

Rate this post

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..