Online magazín o bydlení a interiéru domova

Posuvné dveře šetří prostor

0

Ptáte se sami sebe, proč byste si měli pořídit posuvné dveře? Důvodů k jejich instalaci existuje celá řada, když garantují lepší soukromí, mohou sloužit i ke kvalitnější tepelné či zvukové izolaci.

Na následujících řádcích jsou přiblíženy alespoň některé důvody, které mají za následek nárůst jejich obliby.

Posuvné dveře výrazně šetří místo

Na prvním místě je nutné rozhodně jmenovat úsporu místa, což ocení především majitelé menších bytů.

Zatímco běžné křídlové dveře zaberou i několik metrů čtverečních, posuvné dveře, z nichž je jako příklad možné uvést třeba erkado, mají nároky na prostor mnohem menší. Ušetřené místo je možné využít třeba k uskladnění nějakých věcí.

Posuvné dveře jsou estetické

Dalším důvodem, který existuje pro pořízení posuvných dveří, je i jejich estetický vzhled. V současnosti existují varianty, jež využívají dřevo, sklo, ale také jejich kombinace.

Předností je i prostý fakt, že je nekazí výrazné a masivní kliky, protože stačí jen drobný, takřka neviditelný úchyt.

Posuvné dveře usnadňují život handicapovaným lidem

Posuvné dveře jsou ideální rovněž do domácností, kde žijí zdravotně handicapovaní lidé. Každý si jistě umí představit problémy, jaké mohou představovat klasické křídlové dveře třeba pro vozíčkáře.

Posuvné dveře potřebují ke svému otevření jen minimální vynaloženou sílu, díky čemuž nepředstavují pro handicapované lidi komplikace.

Posuvné dveře mohou ideálně propojit exteriér a interiér

Ačkoli to celé řadě lidí nepřijde na mysl, posuvné dveře je možné využít i k propojení interiéru a exteriéru. To lze uskutečnit třeba v případě verandy nebo terasy.

Značné oblibě se těší hlavně prosklená varianta, jež na první pohled vyvolává dojem výrazného okna. Když se ovšem zatlačí do strany, dojde k otevření posuvného systému a člověk může z obývacího pokoje vyjít na čerstvý vzduch.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..