Posuvné dveře vám zvětší byt a zlepší design interiéru

0

Zejména majitelé menších bytů stojí před otázkou, jak efektivně využít obytnou plochu bytu. V mnoha případech tuto situaci komplikují klasické otočné dveře, které obvykle bývají velmi prostorově náročné, a to i když jsou z těch nejužších. Řešení této situace je prakticky dvojí. Buďto rezignovat na dveře úplně, anebo zvolit posouvací dveře. Obě varianty mají svoji logiku i designovou využitelnost, nicméně absence dveří je možná jen v domácnostech, v nichž není kladen požadavek na zachování soukromí. Interiérové posuvné dveře VILEN DOOR navíc dokážou být velmi zajímavým designovým doplňkem celého interiéru a působí velmi moderně a příjemně. Jejich instalace navíc není ani náročná ani drahá.

Dveře splynou se zdí – doslova

Textur a dezénů dveří je na trhu k dispozici nespočetné množství. Základním pravidlem pro výběr dveří je sladit jejich dekor a barvu s podlahou, a to tak, že jsou buďto ladící, anebo kontrastní. Rozhodně by ale dveře neměly být úplně jiné. To pak dokáže opticky neuvěřitelným způsobem rozbít vzhled bytu bez ohledu na to, jak krásné a drahé dveře byly. Materiál a design jsou proto základními parametry, podle kterých dveře vybírat. Když už máte vybránu tuto část, je třeba se rozhodnout, zda dáte přednost dveřím, které se zasouvají do pouzdra ve zdi anebo těm, kteří se posouvají po jejím povrchu. Obojí má své výhody i nevýhody.

Zasouvací dveře do zdi jsou tou nejelegantnější volbou, která interiér bytu opravdu významným způsobem zvětší a navíc vypadají velmi pěkně. Jejich zabudování přitom není nijak stavebně náročné a rozhodně kvůli tomu nemusíte zbourat půlku bytu, jak se někteří lidé obávají. Pouzdro lze velmi snadno zabudovat do sádrokartonové příčky nebo jej přisadit na stávající stěnu a opláštit jej sádrokartonovými deskami.

Posuvné dveře na stěnu se zabudují snáz

Pokud se i tak obáváte zabudování dveřního stavebního pouzdra, anebo tuto úpravu váš byt zkrátka neumožňuje, existuje ještě druhá varianta, kterou jsou posuvné dveře na stěnu. Ty není nutné nijak složitě zapouštět do stěn, nic bourat ani zdít. Stačí jen připevnit jejich kolejnice na zeď vedle dveřního otvoru a jednoduše je při otevření posunout podél této zdi. Toto řešení má své vlastní designové přednosti, zejména jsou-li dveře samy o sobě luxusní a velmi ladící k interiéru. Na druhou stranu je třeba vzít v úvahu, že ke stěně, kam se budou dveře posouvat, není možné postavit žádný nábytek, protože by bránil jejich správné funkci.

I když montáž žádného z typů posuvných dveří není nijak náročná, jejich prodejci obvykle nabízejí možnost nechat si dveře od profesionálních montérů zabudovat přímo do svého bytu. Tato služba obvykle nebývá ani příliš cenově náročná a pokud se obáváte vlastnoruční instalace dveří, představuje velmi dobrou možnost, jak si dveře pořídit takřka na klíč. Profesionálové totiž mají práci hotovou za pár desítek minut.

Kompletní nabídku interiérových dveří od společnosti VILEN DOOR najdete tady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..