Online magazín o bydlení a interiéru domova

Pravidla pro výběr šatní skříně

0

Pořízení šatní skříně není zdaleka tak jednoduchým krokem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Při zodpovědném postupu je totiž třeba dbát hned na několik pravidel a požadavků.

Tím nejdůležitějším je pochopitelně prostornost, ale je i celá řada dalších nároků, jež by měla správná šatní skříň splňovat.

Šatní skříně dnes bývají často doplněny organizátory oblečení

Správná šatní skříň by měla mít několik zásuvek, do nichž se dají umístit drobné kusy oblečení, k nimž patří spodní prádlo nebo ponožky.

Podstatné je, aby byla šatní skříň uspořádaná takovým způsobem, že budou ty nejčastěji oblékané věci jednoduše dostupné. Udává se, že zásuvky ve skříni by neměly sahat výše než 120 cm a hloubka skříně by měla být mezi 50-70 cm.

V současnosti jsou populárním doplňkem, jímž se pyšní šatní skříně, takzvané organizátory oblečení. Ty mohou být závěsné, ale i obyčejné rozkládací. Jejich hlavní účel je však stejný, a to udržet ve skříni pořádek.

Šatní skříně s posuvnými dveřmi výrazně šetří prostor

Šatní skříň se zrcadlem má potom tu výhodu, že se zde člověk může pokaždé v rychlosti ujistit o svém vzhledu. Dnešním hitem především v menších panelákových bytech jsou potom šatní skříně s posuvnými dveřmi.

Ty představují ideální řešení pro lidi, kteří se snaží při zařizování bytu ušetřit každý volný centimetr, ale současně jej chtějí mít praktickým způsobem vybavený.

Navíc posuvné dveře garantují snadný přístup k šatům. Co se týká dezénu, dnes vůbec není výjimkou šatní skříň bílá.

Vestavěné šatní skříně je vhodné instalovat až po konzultaci s designérem

Jinou formu řešení představují vestavěné skříně na šaty. Ty bývají umístěny často podél celé stěny, díky čemuž je opět maximálním způsobem využit prostor.

Zde je ale přece jen vhodné prokonzultovat vhodné umístění skříně s designérem, na němž je, aby vybral nejideálnější umístění.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..