Problémy se spánkem? Řešení je ve vašem interiéru

0

Máte problémy se spánkem a nevíte, co je hlavní důvod? Zapomeňte na léky, zapomeňte na babské rady a řešte svůj interiér. Problém je velmi často v něm samotném. Postačí pár vylepšení a najednou bude váš spánek zcela v pořádku.

Pozor na hmyz

Hlavně v létě je zcela běžné, že spíte s otevřenými okny. V ložnici tak máte příjemný vzduch, ale negativem může být to, že se vám do místnosti dostanou komáři, mouchy a jiný otravný hmyz. Jak si s ním poradit? Stačí mít na oknech klasické záclony, které jsou jednoduchým, ale funkčním pomocníkem ve chvíli, kdy chcete mít v ložnici čerstvý a příjemný vzduch, ale ne jakékoliv živočichy.

Spát se má ve tmě

Nezapomínejte na to, že spánek může narušovat třeba i světlo, které k vám míří z ulice. A to ať už ze slunce, pokud chodíte spát brzy, nebo třeba z pouličních lamp, pokud jsou hned u vašich oken. Pro spánek je důležitá tma, a tak nezapomínejte na závěsy. Každý večer je zatáhněte a budete mít jistotu, že vás nebude nic rušit. Dokonalá tma není tak rozptylující jako světlo, které je mnohdy důvodem, že nemůžete usnout.

V ložnici byste se měli cítit příjemně

Někdy jsou problémy se spánkem spojeny také s lidskou psychikou. Pokud se necítíte úplně komfortně, můžete mít problém s usnutím. Zajistěte, abyste se v ložnici cítili, pokud možno příjemně. S tím pomůže vhodný bytový textil. Snažte se vyhnout různým agresivním barvám a vzorům a raději volte něco jemnějšího a příjemnějšího. To pomůže navodit klidnější atmosféru.

Problém může být i ve vaší posteli

Nejenom to, že je malá, nebo třeba tvrdá, či že vrže. Problém může být i v tom, jak máte povlečeny své peřiny a polštáře. Vaše povlečení volte s ohledem na to, aby pro vás bylo, pokud možno co nejpříjemnější. Také myslete na roční období. V zimě se více hodí flanel, který zahřeje, v létě zase lehká krepová varianta, díky které se nebudete potit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..