Online magazín o bydlení a interiéru domova

Proč zvolit obkladový kámen?

0

V současné době je možné hovořit takřka o „kamenné horečce“, když zájem o přírodní obkladový kámen nepřetržitě stoupá a lze se s ním setkat prakticky u všech moderních stavebních projektů.

Je tomu bezesporu z té příčiny, že má široké využití nejen na fasádách domů, ale i u zahradních krbů nebo opěrných zdí. Stále častěji je možné jej spatřit i u garáží a plotů.

Kamenná exteriérová dlažba

Kamenná dlažba Praha může být položena v interiérech i exteriérech. Exteriérová dlažba se běžně objevuje u příjezdových komunikací a parkovacích stání, využívána je i při tvorbě zahradních chodníků, schodišť a teras.

Kamenná interiérová dlažba

Kamenná dlažba Praha ovšem proniká i do interiérů, čímž následuje moderní trendy světové architektury, kde se bez ní v podstatě neobejde žádný moderní projekt.

V domácnostech je možné kamene využít takřka ve všech místnostech. Někdy se je dokonce možné setkat s takzvanou „celopokládkou“, kterou se rozumí položení jednoho druhu dlažby napříč celým domem.

Výsledkem je sjednocení celého domu a vytvoření esteticky funkčního celku.

Přednosti kamenné dlažby

Kamenná dlažba má celou řadu předností. Bezesporu jí nikdo nemůže upírat její odolnost, ale jedná se i o rozměrovou přesnost či nenáročnou údržbu. Její nízký tepelný odpor pak ocení každý, kdo uvažuje o pořízení praktického podlahového vytápění.

Ve starších domech se těší značné oblibě z toho důvodu, že ji je možné speciálním způsobem impregnovat kupříkladu proti mastnotám či nasákavosti vlhkosti.

Kamenné obklady učiní každé místo jedinečným

Kamenné obklady Praha jsou schopny zatraktivnit váš dům i prostřednictvím malého pruhu mozaiky, jenž ozvláštní dlouhou stěnu, roh či schodiště.

Pomocí kamenných obkladů a dlažby je možné vytvořit zcela originální místnost i z vaší koupelny, protože ji designově posunou na úplně jinou úroveň.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..