Rady jak zařídit malý byt

0

Pěkně a prakticky zařídit malý byt bez větších stavebních zásahů není až tak složité. I skromné ​​prostory mohou být krásné.

Mnoho světlých barev

Aby váš malý byt působil větším dojmem, zvolte co nejvíce bílé barvy nebo světlých odstínů. Pokud se přece jen nechcete vzdát tmavších a výrazných barev, použijte je raději pouze jako doplňkové.

Stejný základ

Pokud zvolíte stejnou podlahu v celém bytě, vytvoříte dojem většího prostoru. Nekombinujte dřevo, linoleum, koberce a dlažby, v opačném případě byste upozornili na skutečné rozměry.

Náš tip: Zrcadlo umístěte tak, aby jeho odraz vytvářel krásný obraz.

Chytrý nábytek a vychytávky

Když je ložnice málo prostorná, třeba zvážit každý kus, který si chcete pořídit. Problém s nedostatkem centimetrů pomůže vyřešit šikovný nábytek. Proč byste nemohli mít postel na patře? Vnitřek schůdků se dá využít k zásuvky a pod pódiem najdete mnoho místa i na sezónní věci nebo předměty, které často nepoužíváte.

Přehledně uspořádat všechny pomůcky do malé kuchyně je největší problém. Kam umístit všechny nádoby, kořenky, sítka, abyste je měli stále po ruce? Využijte vnitřní stěny dvířek! Vše budete mít stále po ruce a zároveň i schované.

Nábytek na míru

Pokud chcete mít maximálně využit prostor v bytě, ideální je zkombinovat nábytek z obchodu a volné místo doplnit kousky na míru od truhláře. Outsidery bývají často kouty a šikmé stěny. Často zůstávají prázdné, ačkoli se mohou stát místem pro vaše poklady.

V případě, že zařizujete pokoj pro dítě, tak dětský nábytek např jak. patrová postel pro děti s velkým věkovým rozdílem není z hlediska rozměru ideální. Zvolte proto raději studentskou postel se šířkou 120 × 200 cm, která má ve spodní zásuvce schované další lůžko o rozměru 90 × 200 cm. Případně, pokud má dítě více než 10 let, postel zvedněte do výšky. Získáte tím další prostor.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..