Online magazín o bydlení a interiéru domova

Šetřete místo a to i v koupelně

0

Panelákové koupelny jsou často malé. Pokud není čas nebo peníze na rekonstrukci, šetřete místem a volte praktické úložné prostory. Pokud všude vládne chaos a málo místa, skříňky umí být stylové a velmi praktické. Koupelna by měla být světlá, může být ve výrazných barvách, v jemných odstínech, moderní je stále bílá, krémová světle šedá a lesklá. To se neomrzí a doplňky se dají měnit.

Pokud chcete zesvětlit prostor a rekonstrukce není v plánu, zvolte světlé a lesklé doplňky. Pokud to jde, tak i menší nábytek, jde o to, kolik je třeba prostotu na uložení věcí. Výborné je zrcadlo odrážející světlo pro optické zvětšení prostoru. Když dáte do malých koupelen dvě zrcadla na protilehlých stěnách, bude to mít lepší efekt. Neustále je v kurzu dřevo a to i do koupelny. Hodí se i sklo a světlý kámen. Dodáte styl a trochu luxusu a opticky prostor zvětšíte.

Ukládání do skříněk a skříňky samotné

Začněte používat techniku rolování. Když ručníky pěkně srolujete, dáte jich do skříňky mnohem víc. Tvořte pyramidy a bude se vám to i líbit. Nepořizujte si tmavý a mohutný nábytek a vybavte koupelnu jednoduchými kusy nábytku. Ty opět zvětší prostor na pohled. Pokud to jde, skládejte skříňky na sebe a nevynechávejte prostor.

Malá zavěšená polička pod umyvadlem se bude hodit na spoustu nezbytností. V poslední době jsou v kurzu i magnety. Hodí se zejména na menší kovové předměty zabírající mnoho prostotu v zásuvkách. Magnety se lepí na stěnu a nejlépe pod zrcadlo nad umyvadlem ve formě magnetického proužku. Na magnet se dávají nůžtičky, pinzety, pilníky a podobně.

Pokud řešíte pračku, malou či velkou, nedostatek prostoru vám usnadní rozhodování. Velmi dobrý důvod proč hledat pračku nebo sušičku nabízenou v úsporné malé velikosti. A dívejte se i na objem. Dnes totiž koupíte úzkou plačku s bubnem na 7,5 kg prádla úplně snadno.

Jednou za čas vše vytřiďte

Opravdu je to nutné a jednou za čas to vytřiďte všechno. Udělejte takzvanou čistku. Projděte všechno, co máte v koupelně a vše, čemu prošlo datum spotřeby musí pryč. Neskladujte kelímky a zbytečnosti. Naučte se mít jen to, co opravdu používáte, strašně se vám uleví, získáte prostor a lépe se vám v něm bude dýchat.

Pamatujte také na to, že v koupelně je hodně vlhko a elektronika do koupelny nepatří. Raději jinde skladujte i depilátor, fén, kulmu či žehličku na vlasy, strojek na vlasy a podobně dejte jinam. Pokud je tam ale nutně chcete mít, dejte je do skříňky, ať se na ně nestříká vodou a vydrží co nejdéle.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..