Online magazín o bydlení a interiéru domova

Snižte v bytě nebo rodinném domě prašnost

0

Už vás nebaví neustále po ránu vidět další množství prachu, které přibylo přes noc? Máte pocit, že se s tímto nepřítelem nedá téměř vůbec bojovat? Je to náročné, co si budeme povídat, na druhou stranu v případě, že vyzkoušíte základní tipy, jak prach omezit, bude se vám lépe dýchat. Nepočítejte s tím, že úplně zmizí, protože to se snad prozatím nepodařilo nikomu. Prach bude v našich domácnostech neustále, jen je s ním zapotřebí bojovat správně.

Domácí mazlíčci jsou proti vám

Ačkoli je máte rádi, největšími nepříteli jsou právě zvířata, samozřejmě pouze z pohledu prachu. To ony jej dokážou vířit ještě v daleko vyšším množství, než tomu je běžně. Pokud tedy máte domácí zvíře, je nutné se prachu věnovat o to více. V této situaci omezíte prach jediným způsobem, kterým je zvýšení péče o vaše domácí mazlíčky. Jestliže pouští chlupy, měli byste je z nábytku co nejdříve odstranit. Pokud je tam necháte celý den a tuto práci budete vykonávat pouze večer, zvyšujete tím správné prostředí pro prach.

Další tip spočívá v pořízení síti na okna. Nevěřili byste, jak obrovské množství prachu se k vám dostane z venkovního prostředí, a to dokonce i v tom případě, že větráte pouze pár minut. Je zřejmé, že nemůžete bydlet v bytě nebo rodinném domě, ve kterém se nebude větrat, protože by vás nevyměněný vzduch stál nejspíš vaše zdraví. Řešením jsou tzv. sítě do oken, ty sice stále pustí nějaké to procento prachu, ale už se nebude jednat o tak velké množství.

cistota

Koberce jsou dalším nepřítelem

Koberce jsou opět v prašnosti proti vám. Zachycují podobně jako zvířata relativně velké množství částeček a odstranit je může být opravdu namáhavé. Zvlášť v momentě, kdy máte chlupatější typy koberců. Na výběr máte dva způsoby, jak tomu omezit. Buď to zvýšíte péči i o koberce nebo si pořídíte plovoucí podlahu. Záležet bude na vás, čemu dáte přednost. Nejspíš jste si mysleli, že se bude jednat o tipy, které vás nebudou stát finanční prostředky. To bohužel ne vždy je možné.

Nejideálnější volbou je pořízení čističky vzduchu. Ta zvládá zachytávat větší i menší částice bez problémů i s místností, ve kterých se nenachází. Pochopitelně svou roli bude hrát výkon a pořizovací cena.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..