Online magazín o bydlení a interiéru domova

Jak správně vybrat kancelářskou židli?

0

V kanceláři tráví řada lidí více času než doma, v dnešní době se je přitom možné setkat se stále častějšími nářky nad podlomeným zdravím v důsledku sedavého zaměstnání.

Řadě zdravotních problémů by přitom bylo možné předejít, kdyby byla věnována odpovídající pozornost výběru vyhovující kancelářské židle. Vyberte si tu správnou kancelářskou židli na základě následujících užitečných rad.

Kancelářská židle

Kancelářská židle bez synchronní mechaniky škodí zdraví

Základním požadavkem, který by měla kancelářská židle splňovat, by měla být její vybavenost synchronní mechanikou. Jejím prostřednictvím je možné plynule nastavit sklon opěráku a současně automaticky upravit náklon sedáku.

Díky tomu je neustále páteř sedícího v ideální poloze. Podmínkou je, že bude dotyčný dodržovat zásady správného sezení, když k nejdůležitějším se řadí nutnost sedět na židli celými hýžděmi.

Zajímejte se o nastavitelnost!

Každé postavě vyhovuje jiná kancelářská židle. Jestliže měříte více než 175 cm, měli byste vždy trvat na tom, aby židle disponovala výškově nastavitelným opěrákem. Jinak může být značně problematické dát bederní opěrku do správné polohy pro co nejlepší podepření zad.

Při větším počtu lidí, kteří budou židli užívat, by měla být nastavitelnost co nejvíce prvků jedním z hlavních měřítek.

Kolečka by měla odpovídat povrchu podlahy

Pozornost je nutné věnovat i na první pohled tak nepodstatnému detailu, jaký představují kolečka židle. Jestliže podlahu pokrývá měkká krytina ve formě koberce nebo lina, je na místě zvolit tvrdá kolečka.

Naopak pro tvrdé podlahy se doporučují kolečka měkká. Celá řada prací vyžaduje neustálé vstávání. Riziko úrazu minimalizujete v okamžiku, kdy si pořídíte kancelářskou židli se samobrzdicími kolečky, takže nemusíte mít obavu, že vám ujede přes celou místnost.

Pestrou nabídkou kancelářských židlí disponuje mimo jiné e-shop s nábytkem Atan.cz. Zde si můžete kancelářské židle mezi sebou porovnat a následně se rozhodnout pro tu, která bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

Jak správně vybrat kancelářskou židli?
Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.