Online magazín o bydlení a interiéru domova

Světelné LED projektory oživí stereotyp zimního bydlení

0

Přemýšleli jste, čím se letos odlišit v oblasti vánočního osvětlení? Zapomeňte na rampouchy, sněhové vločky nebo světelné řetězy. Tipem jsou světelné LED projektory – originální řešení, které na vás nekouká za každým rohem! Vsaďte na něco nového, co se bude stoprocentně líbit všem!

Zajímavá fasáda s barevnými blikajícími světly

Zdá se vám vaše fasáda rodinného domu ve vánoční čas docela nudná a myslíte si, že by to chtělo nějakou změnu? Pak máme pro vás originální nápad. Pořiďte si domů LED světelný projektor, s jehož pomocí ozdobíte prostor fasády mihotavými barevnými ornamenty s vánoční tématikou. Mezi nejčastěji používané motivy patří sněhová vločka.

Zimní čas je sám o sobě docela fádní. V současné době příliš nesněží, spíše je vlezlá zima bez sněhových závějí, které obzvláště ve vánoční době docela chybějí. Jiskřící a pod nohama křupající sníh totiž navozuje to pravou atmosféru kouzelných Vánoc. Proto si musíte vypomoci něčím dalším, co vám zpříjemní naše bezprostřední okolí, v němž žijete. Možná i z tohoto důvodu jsou velmi populární různá vánoční osvětlení domů i interiéru, které zútulňují bydlení. Použít můžete světla v podobě světelných řetězů, kabelů, rampouchů a podobně. Chcete-li však něco nezvyklého, pak s LED světelnými projektory vykročíte správným směrem.

Světelné LED

Jak funguje LED světelný projektor

Na světelném LED projektoru oceníte určitě hlavně jeho snadné ovládání a rychlou instalaci. Projektor je vybavený bodcem nebo trojnožkou, díky nimží ho upevníte. Součástí balení bývá také napájecí kabel, jímž ho připojíte k elektrickému proudu. Pokud je projektor na dálkové ovládání, tak s jeho pomocí ho naprogramujete.

LED projektory zvládnou

  • vícebarevnou projekci s časovačem,
  • jiné si vystačí pouze s červenou a zelenou barvou nebo bílou barvou sněhových vloček.

Záleží samozřejmě také na tom, jakou finanční částku do světelného LED projektoru jste ochotni investovat. V každém případě oceníte nízkou spotřebu elektrické energie, jež se nijak výrazně nepromítne na váš účet za elektřinu. LED projektor lze použít ve venkovním prostoru díky vysokému krytí IP 65 nebo IP 44. To totiž odolá působení vody v jakémkoliv skupenství.

Některé LED laserové světelné projektory disponují různými provozními režimy, které si můžete libovolně nastavit:

  • zapnutí, vypnutí
  • červené a zelené svícení
  • rotující světlo
  • střídavé světlo
  • blikající světlo rychlé a pomalejší
  • nepřerušované světlo červené a zelené
  • a podobně

Proč si pořídit právě vánoční světelný projektor

Sváteční náladu a vánoční obyčeje si musíte umět vytvořit, sama za vámi jen tak nepřijde. Kromě krásně ozdobeného vánočního stromku, napečeného cukroví a nakoupených dárků to chce ještě něco navíc. Tím může být právě LED světelný projektor, s jehož pomocí si doma vykouzlíte romantickou atmosféru. Blikající barevné nebo bílé sněhové vločky na fasádě vašeho rodinného domku určitě přitáhnou zrak kolemjdoucích a budou zážitkem také pro vaše děti.

Světelné LED

Na co si dávat pozor při použití

Pokud používáte LED laserový projektor, je třeba mít na paměti, že se jedná o laser. Jeho ostré světlo může být při nesprávném použití nebezpečné zdraví – hlavně očím. Nikdy se proto nedívejte přímo do světelného paprsku, také jím není bezpečné svítit na lidi, auta či letadla. Tento typ vánočního osvětlení se používá výhradně pro nasvícení ploch fasád domů či stěn bytu.

LED projektory budou boomem letošních Vánoc

Až se budete rozhodovat, jakým světelným způsobem si ozdobíte svůj dům nebo prostory  bytu, nezapomeňte na LED světelný projektor. Je totiž zcela jiný než běžné světelné řetězy či kabely. V současné době ještě nejsou tyto produkty tak rozšířené. Přitom jsou k dispozici za velice sympatické pořizovací ceny – byla by tak škoda, kdybyste o této alternativě minimálně nepopřemýšleli!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..