Online magazín o bydlení a interiéru domova

Tipy na optické zvětšení místnosti fungují, jen se jimi musíte řídit

0

Zvětšit místnost po optické stránce by občas potřeboval každý. Jen ne vždy tomu všichni věří. Na druhou stranu, pokud se budete snažit, můžete skutečně po optické stránce dosáhnout většího prostoru. Pojďte nás následovat a přesvědčte se sami. Je to pouze o pár jednoduchých tipech, které vám s tímto úkolem pomohou minimálně na jedničku.

Barvy nesmějí při práci chybět

Vše se odvíjí od barev. Právě barvy vám zkreslují, jak velká je místnost. Jestliže máte malý byt, který je navíc vymalován tmavými barvami, bude místnost podle optického pohledu o to menší. Malé byty je potřeba vymalovat světlými barvami nebo zůstat u klasické bílé, která prostory dokáže bezpochyby opticky zvětšit. Samozřejmě záleží na vašem vkusu, ale toužíte po maximálním optickém zvětšení, bez barev to zdaleka nepůjde.

Druhým tipem je přebytečný nábytek. Soustřeďte se na minimalismus, který následně posuňte na vyšší level. Říkáte si, jak toho docílit? Velice jednoduše, pořiďte si multifunkční nábytek, který vám v jedné věci nahradí více produktů. Pokud byste k tomu dále doladili například rozkládací nábytek, máte vyhráno. Přes den, kdy nic neděláte, máte místa na rozdávání, a to bez toho aniž byste s přítelem nebo přítelkyní na sebe naráželi.

Minimalismus funguje

Síla světel je v tomto případě také na předních pozicích. Jestliže máte skutečný zájem o to, zvětšit své prostory po optické stránce, měli byste se zaměřit i na takové detaily, kterými jsou světelné zdroje. Kromě hlavního světla v místnosti si pořiďte ještě stojací lampu, která všemu přidá to správné kouzlo. Nechcete-li to přehánět, vyzkoušejte o něco silnější žárovky a pusťte si do bytu více světla. Uvidíte, jak to rozsvítí vaši místnost, nebudete se stačit divit.

Posledním typem jsou závěsy, ty se snažte používat minimálně nebo vůbec. Jsou svým způsobem v úzkém kontaktu se světlem. Jestliže je přes den máte zastřené a nepouštíte si do bytu světlo, bude vám místnost připadat strašně malá.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..