Online magazín o bydlení a interiéru domova

Tipy pro krátkodobý pronájem aneb jak vydělat na Airbnb

0

Za lukrativními výdělky a poskytováním krátkodobých ubytovacích služeb se dnes žene mnoho lidí. Jenže ne každý v tomto odvětví uspěje. Pokud máte vhodnou nemovitost a rádi byste ji začali pronajímat skrze Airbnb, měli byste znát hned několik pravidel, díky nimž by se vaše podnikání mohlo slušně rozjet. Jaké jsou legislativní nutnosti a jak se o byt starat, abyste měli plno?

Pokud nejste majitelem nemovitosti, musíte získat povolení

Samozřejmým základem by měla být nemovitost s dobrým potenciálem. To znamená, že by měla být hlavně na dobrém místě, v turisticky oblíbené lokaci nebo v jinak zajímavém prostředí. Když budete mít krásný byt v nevzhledné zástavbě na nějaké periferii, kam nic nikoho neláká, pravděpodobně to nebude mít žádný smysl.

Pozor je třeba si dát také na legislativní rámec tohoto typu podnikání. Lidé si často myslí, že si prostě nafotí byt, zaregistrují se na stránkách Airbnb a tím to končí. To je však chyba. Pokud chcete pronajmout byt v domě v družstevním vlastnictví, musíte mít od ostatních družstevníků povolení.

Byt je třeba také zajistit tak, aby byly splněny hygienické a bezpečnostní požadavky. S tím i s celkovým chodem pronájmu může pomoci správa krátkodobého pronájmu bytu v podobě firmy, která se o vše postará, včetně servisu pro hosty.

Nezapomínejte na pohotovou komunikaci

Servis pro hosty je velkým klíčem k úspěchu. Samozřejmostí by měla být čistota, dobrá komunikace a s tím související dostupnost. Pokud se vám hosté několikrát nedovolají, dost možná si pobyt u vás rozmyslí.

Zkuste také vsadit na originalitu a nabídněte hostům nějaký speciální program nebo třeba průvodcovské služby. Případně zkuste již zmiňovanou profesionální správu pronajímaného bytu. Ceny za správu krátkodobého pronájmu mohou být jak fixní, tak pohyblivé dle vašich výdělků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..