Online magazín o bydlení a interiéru domova

Tipy, jak si poradit s pojištěním bydlení

0

Když nebudete mít minimálně jednu variantu pojištění, sami sobě ubližujete. I vaši domácnost či vnější povrch domu mohou snadno poškodit přírodní živly, vandalové nebo zloději a viníkem škody může být třeba i soused, který zapomene vypnout vodu. Neriskujte, že v případě škod zůstanete bez finančního odškodnění. Pojišťovna vám ho vyplatí na základě řádné pojistky. Vyberte si správně!

Nutný základ

I vy byste měli dům nebo byt chránit prostřednictvím pojištění nemovitosti, které se kryje škody na budově jako takové, případně i na stavebních součástech a menších stavbách (jako jsou garáž, žumpa a další). Aby došlo k pojistnému plnění, musí být vždy uzavřeno na jméno majitele. Pozor si na to dejte třeba i při převodu nemovitosti. Co se stane, když to tak nebude? Čtěte zde.

Pojištění bydlení střecha

Nesmíte se splést!

Pozor na další dvě varianty: pojištění domácnosti a majetkové pojištění. Často se považují za identické, ovšem nejsou. Pojištění domácnosti se totiž vztahuje jen na movité věci, které máte doma, jsou to například spotřebiče, nábytek, peníze i cennosti. Majetková pojistka se liší rozsahem. Je nejoblíbenější volbou u těch, kdo chtějí své bydlení chránit co nejvíce. Vztahuje se totiž na nemovité i movité věci. Při výběru typu pojistky si proto dejte velký pozor, přečtěte si detailně pojistné podmínky. A když budete mít otázky, nebojte se pojišťovny zeptat. Musíte mít jasno v tom, kdy vás pojistka ochrání.

Pojištění bydlení zloděj

Lepší cenu získáte při sjednání online

Za dobrou pojistku zaplatíte několik tisíc korun ročně, jistě oceníte jakoukoliv úsporu. Ta ale nikdy nesmí být na úkor kvality. Neřiďte se proto ani tak cenou, ale tím, co navíc vám pojišťovna nabídne. Může to být například pojištění odpovědnosti aj. Výhodnější je sjednat majetkové pojištění online. Ušetříte čas i peníze, protože při online formě dává pojišťovna slevu. Zajímavou nabídku má aktuálně pojišťovna ERGO, její pojištění Bezpečný domov PLUS je dokonce TOP produktem v hodnocení klientů na nezávislých finančních serverech.

Tipy, jak si poradit s pojištěním bydlení
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.