Online magazín o bydlení a interiéru domova

Užitečné rady pro výběr vodoměru

0

Jakým způsobem vybrat nový vodoměr? Při bližším zamyšlení jistě zjistíte, že na zdánlivě jednoduchou otázku neexistuje jednoznačná odpověď.

Na následujících řádcích se budete moci seznámit s nejdůležitějšími pravidly, která byste rozhodně neměli při výběru vodoměru zanedbávat.

Na bytové vodoměry ve vertikální poloze je menší spolehnutí

Věnovali jste někdy pozornost tomu, v jaké poloze máte instalovaný vodoměr? Není totiž vůbec jedno, jestli je to v horizontální nebo vodorovné poloze!

Je prokázáno, že bytové vodoměry, které se nachází ve vertikální poloze, bývají až dvakrát méně přesné než ty v horizontální. Je to zapříčiněno tím, že ve vertikální poloze probíhá vyšší tření v uložení lopatkového kola.

Každého by měla zajímat přesnost vodoměru!

Jiný podstatný ukazatel u bytových vodoměrů představuje jejich přesnost. V minulých dobách se na vodoměrech nacházelo označení A nebo B, když A bylo hodnoceno jako horší než B. Z toho plynulo, že vodoměr A-V měl garantovaný minimální průtok až při 60 litrech za hodinu, kdežto u B to bylo 30 litrů.

V dnešní době je naprosto normální mít osazené vodoměry s minimálním průtokem od 16 litrů ve vertikální a od 12,5 či 10 l/h v horizontální poloze. Z té příčiny by měla být přesnost vašeho vodoměru vždy vyšší, než tomu bylo dříve.

Vodoměr na dálkový odečet ochrání váš byt před cizími návštěvami

Jestliže chcete jít s dobou a nejste zrovna příznivci cizích návštěv ve vašem bytě, měli byste uvažovat o pořízení vodoměru, jenž je připraven na dálkový odečet.

Kromě toho, že nebudete muset nikoho pouštět kvůli odečtu k sobě domů, můžete vykonávat i průběžnou kontrolu náměrů. Jestliže chcete mít kontrolu nad měřidly nepřetržitě, pátrejte po odečtech přes internet.

Pokud vám výše uvedené rady alespoň částečně pomohly v tom, jak vybírat vodoměry, pak tento článek splnil svůj účel.

Užitečné rady pro výběr vodoměru
Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.