Vybíráme bezpečnostní dveře, jak jste na tom vy?

0

Bezpečnostní dveře by měly patřit mezi povinnou výbavu každého bytu nebo domu. Pokud jste koupili nejlevnější dveře, které jste v obchodě zahlédli a ještě k tomu ze sousedního Polska, pak okrádáte pouze sami sebe. Nedovolte zlodějům vykrást váš domov, tedy místo, které patří pouze vám a nikdo nezvaný by zde neměl co dělat. Poradíme vám s výběrem bezpečnostních dveří, u kterých si zloděj rozmyslí, zda do této činnosti půjde nebo nikoliv.

Bezpečnost začíná u rozdělování

Každé dveře mají své hodnocení, kterému se jinými slovy říká bezpečnostní třída. Tato hodnota označuje kvalitu daných dveří v porovnání s vloupáním zloděje. Čím vyšší bezpečnostní třída, tím menší šanci zloději mají. Jsou totiž jednoduše řečeno téměř nedobytné a mnohdy vydrží leccos. Chcete-li vyšší bezpečnostní třídu, měli byste směřovat k regálům, kde se nacházejí dveře od trojky směrem nahoru.

Celková odolnost

Dveře by měly být z pevného a odolného materiálu. Jestliže si hodláte připlatit, o to více byste se měli o svůj výběr zajímat. Za své finanční prostředky si musíte dopřát jenom to nejlepší. Nenechte se okrást nad větami prodejců, které chcete slyšet. Bezpečnostní odolné dveře by neměly být snadno rozbitelné a měly by vzdorovat požárům. Poznáte to podle certifikované označení EI s číslem třicet na konci.

Soukromí je taktéž velmi důležité

Mohutné, odolné a bezpečnostní dveře by měly alespoň z větší části eliminovat zvuky vycházející od sousedů. Jestli si tedy chcete dopřát soukromí a pocit bezpečí, pak je váš výběr už předem jasný. Záležet bude na vašem rozpočtu, kolik jste ochotni do těchto dveří investovat.

Na závěr zámek

Zámek je hodnocen podobně, jako samotné dveře, pomocí bezpečnostních tříd. I tady platí, že čím vyšší má zámek hodnotu, tím je kvalitnější a méně přístupný pro zloděje. Dívejte se minimálně po bezpečnostní třídě čtyři, která už patří mezi opravdovou špičku v zámcích. Nižší třída už není příliš vhodná, i přes to si ji lidé stále kupují. Vychytralost zlodějů je každým rokem bohužel na vyšší úrovni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..