Online magazín o bydlení a interiéru domova

Vybíráte plot? Poradíme, na co hledět

0

Konečně jste si splnili sen a postavili si vlastní dům? Pokud ano, nezapomeňte také na oplocení svého pozemku. Není to jenom dřevěný plot, nebo klasické pletivo, které můžete využít. Hitem se dnes stávají také betonové ploty. Pokud nad takovým řešením pro svou kvalitu uvažujete, budou se vám hodit rady, jak ten pravý plot vybrat a na co hledět. Podívejme se společně na hlavní věci, které je třeba zohlednit.

Výška plotu

Jde rozhodně o jeden z velmi důležitých parametrů. Obecně platí, že čím je plot vyšší, tím více soukromí vám poskytne a také mnohem více splní svou bezpečnostní funkci. Dnes není problém poptat betonový plot v celé řadě různých výšek podle vašich potřeb. Někdo raději menší symbolické řešení a jiný má raději, když z okolí svého domu vytvoří nedostupné sídlo. Volba je na vás.

Design plotu

Pokud zůstaneme u varianty betonové, tak můžeme říci, že i tady se dá vybírat z mnoha různých řešení. Tím jednoduše vyvrátíte mýty o tom, že betonové oplocení není nijak hezké a že okolí vašeho domu spíše hyzdí. Realita je taková, že opak je pravdou. Pokud je vaším cílem i estetika, dá se vybrat z různých tvarů a designů, ale i z různých barevných odstínů. Vše podle vašeho vkusu. Dnes na trhu nechybí ani varianty, které mohou být doplněny obloukovými deskami, ozdobnými mřížkami, nebo třeba i dřevěnými prvky. To jenom ukazuje na celkovou rozmanitost.

Množství plotu

I to je věc, kterou je nutné zohlednit. Ideální je mít jasno o tom, kde všude plot bude a jakou bude mít celkovou délku, abyste oplotili celý svůj pozemek. Pokud si nejste úplně jisti, nezoufejte. Stačí oslovit profesionála, který ploty z betonu nabízí. Často mají dané firmy k dispozici i konfigurátory, které pomohou spočítat jak celkovou délku, tak vám pomohou i s tím, že budete mít lepší představu, jak bude vše vypadat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..