Jak vybrat bezpečnostní venkovní rolety?

0

V posledních letech se daný problém stal vděčným tématem internetových diskusí. S předokenními roletami se je totiž u našich domů možné setkat stále častěji a o to plamennější jsou debaty, jaké jsou nejlepší.

Na následujících řádcích se můžete seznámit s tím, jaké mají bezpečnostní venkovní rolety vlastnosti, jimž byste měli při jejich výběru věnovat pozornost.

Předností předokenních rolet je jejich kompaktnost

Předokenní rolety se mohou pochlubit kompaktním vzhledem lamelového pancíře. Roletový box pak je přiznaný nebo zaomítaný.

Jestliže již dopředu víte, že budete bezpečnostní venkovní rolety mít, určitě se vyplatí nechat si zabudovat roletový překlad. Pokud se k instalaci roletového boxu rozhodnete až dodatečně, je třeba se připravit na to, že roletový box poněkud ubere ze světlosti oken.

Předokenní rolety jsou hliníkové, je možné proto počítat s jejich vyhříváním v průběhu léta. V zimě naopak formují další izolační vrstvu a zabraňují nechtěnému úniku tepla.

Pomocí předokenních rolet dosáhnete úplného zatemnění

Potřebujete někdy přes den spát? V tom případě oceníte předokenní rolety již z toho důvodu, že jejich zatažením až k parapetu je možné dosáhnout 100% zatemnění. To je zapříčiněno tím, že předokenní roleta vede lamely vodícími lištami, k nimž těsně přiléhá.

Bezpečnostní venkovní rolety

Tato těsnost představuje klad i s ohledem na hlučnost. Veškeré součásti předokenních rolet jsou totiž natolik těsně u sebe, že je v podstatě vyloučeno, aby na sebe narážely a působily hluk.

Dnes již existují i předokenní rolety s bezpečnostním atestem třídy RC2

Jak již bylo naznačeno v titulku, předokenní rolety si řada lidí pořizuje i kvůli zvýšení bezpečnosti. V takovém případě je na místě upřednostnit předokenní rolety s motorovým pohonem.

Výhodou motoru je totiž ta vlastnost, že drží lamelový pancíř na místě, čímž brání zvednutí lamel. Motor současně zvyšuje životnost předokenních rolet, když šetrným způsobem zachází s lamelami. Možná jste nevěděli, že kvalitní motory bývají testované až na 70 000 cyklů, čímž se rozumí počet vytažení a stažení rolety!

Dnes si je dokonce možné pořídit předokenní bezpečnostní rolety, jež mají bezpečnostní atest třídy RC2, který je možné zohlednit i při pojištění majetku.

Největší předností předokenních rolet však je, že ochrání hlavně před náhodnými zloději. Pokud se ovšem někdo rozhodne, že vás vykrade, je samozřejmé, že pouze rolety vás neochrání.

Předokenní rolety jsou dnes vítaným módním doplňkem

Předokenní rolety je možné vnímat i jako velice vkusný doplněk domovní fasády, jenž je v souladu s nejmodernějšími trendy moderního bydlení.

Díky možnosti výběru z celé řady rozličných barev je dokonce možné rolety uzpůsobit designu vašeho domu, takže vám teprve budou dělat tu pravou parádu!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..