Online magazín o bydlení a interiéru domova

Jak vybrat pohony vrat a bran

0

Dávnou historií jsou doby, kdy bylo pohony bran a vrat možné vídat maximálně v amerických filmech. V současnosti již se stávají běžnou součástí naší každodennosti.

Pořizovatelé se přitom rozhodují, jestli se jim jako ideální jeví pohony křídlových bran, pohony posuvných bran nebo pohony garážových vrat.

Následující řádky by měly přispět k jejich lehčímu rozhodování.

Pohony křídlových bran

Pohony křídlových bran jsou určeny pro brány křídlové, jež jsou hlavně instalovány v místech, kde je za bránou dostatečný prostor.

Automatický pohon je možné pořídit i k již vybudovanému vjezdu. Jeho předností je spolehlivost a vysoká odolnost proti vlhkosti. Zařízení se stará i o větší bezpečnost uživatelů, když brání nechtěnému otevření vrat.

Přemýšleli jste někdy o tom, co si počnete, kdyby došlo k výpadku elektřiny? Vše bude v pohodě! Máte klíč, jenž vám umožní, abyste ovládali vrata mechanicky.

Pohony posuvných bran

Pohony posuvných bran jsou vyráběny pro brány samostatným způsobem nesené, ale rovněž pro křídla pojezdová po kolejnici.

Posuvné brány jsou oblíbeny, protože šetří místo a pohybují se okolo plotu. Své uplatnění najdou i u těžkých průmyslových konstrukcí. Samozřejmostí je, že i ony vynikají vysokou spolehlivostí a odolností proti nepřízni počasí.

Pohony garážových vrat

Pohony garážových vrat jsou dnes již takřka nezbytnou součástí moderního bydlení. Lze je upravit v podstatě pro každý konstrukční typ i materiál. Ovládají se dálkově, místním tlačítkem či stále častěji i prostřednictvím mobilního telefonu.

Nezbytností je existence bezpečností pojistky, jež zabrání vzniku případných problémů, kdyby vrata najela na překážku.

Pohony vrat i bran dnes tedy není problematické sehnat prakticky v žádné podobě. Důraz je však vždy nutné klást na kvalitního výrobce, jenž se může pochlubit dostatkem kladných referencí.

Ohodnoť článek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněná.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..